Сайт сотрудников высшей школы
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 54
Друзья сайта
  • Сайт ДонГУУ
  • Wiki
  • Сайт ДонНТУ
  • Сайт ДонНУЭТ
  • Вторник, 07.01.2025, 10:16
    [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
    • Страница 1 из 1
    • 1
    ШЛЯХ УКРАНИ ДО ЄС:ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
    Lam3rokДата: Воскресенье, 03.11.2013, 19:46 | Сообщение # 1
    Зло
    Группа: Администраторы
    Сообщений: 209
    Репутация: 9999
    Статус: Offline
    ШЛЯХ УКРАНИ ДО ЄС:ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

    Никитенко О. С., студентка ОКР «бакалавр»

    Науковий керівник: Ковальова М.Л., к.е.н., ст. викладач

    Донецький державний університет управління

    м. Донецьк, Україна

    Постановка проблеми у загальному вигляді. Ось вже майже десятиріччя, як Україна поставила собі за мету стати не тільки географічною, а й політичною частиною Європи. Наразі, коли розробляється проект нового базового договору між Україною та ЄС, виникає ряд запитань з приводу того, на що може розраховувати наша держава у стосунках із Об’єднаною Європою в найближчі роки.

    Характерною рисою сучасного світового розвитку країн є активізація інтеграційних процесів у світі та Європі зокрема. При цьому, навіть, ті країни, які не входять до складу інтеграційних об’єднань, неминуче відчувають на собі їх вагомий вплив. Після останнього розширення ЄС Україна стала безпосереднім сусідом Євросоюзу. Це відкриває нові можливості для поглиблення співпраці між Україною та ЄС.

    Мета дослідження. Сучасні відносини України та ЄС характеризуються критичним станом, оскільки Європейський Союз знаходиться зараз не у вигідному становищі через внутрішні економічні проблеми країн – членів, які підривають усю стабільність об’єднання. Інтеграційні процеси є самі по собі дуже складними процесами, тому нам необхідно розібратись, що нам потрібно для ефективного входження в зону ЄС та з якими проблемами може стикнутись Україна на своєму шляху.

    Взагалі відносини України ЄС були започатковані після здобуття незалежності України. Тоді вперше і пролунав заклик Євросоюзу до

    України підтримувати із державами – членами відкритий діалог та відкриті стосунки. Позиція України щодо Євросоюзу була сформована вперше на законодавчому рівні в Основних напрямках зовнішньої політики України, що були схвалені Верховною Радою України 2 липня 1993р [1].

    Вигоди,які очікують лідери України від вступу до ЄС мають як політичні так і економічні прояви. В економічному сенсі – перш за все це макроекономічна стабільність, додаткові інвестиції в економіку країни, надання субсидій сільському господарству та отримання позитивного сальдо торговельного балансу.

    Щодо макроекономічної стабільності, то у цьому випадку мається на увазі, при вступі до ЄС Україна має підтягнути свої економічні показники до європейських стандартів, створити досить розвинений ринок, закріпити тенденції до економічного зростання і саме по собі принесе Україні уже позитивні результати.

    Щодо додаткових інвестицій в економіку України, то європейський ринок є перспективним ринком для збуту українських товарів. Слід зазначити, що за підсумками 2011 року об’єм прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну із країн ЄС склав 4 млрд. дол.. США. Значний об’єм прямих інвестицій із країн ЄС зосереджений на підприємствах промисловості – 33,4%, в фінансових установах акумульовано – 33,1 % прямих інвестицій від загального обсягу надходжень до України [2].

    Щодо надання субсидій сільському господарстві – після вступу до ЄС Україна долучиться до ефективної спільної сільськогосподарської політики ЄС

    Отримання позитивного сальдо торгівельного балансу матиме місце за рахунок збуту українських товарів на ринках ЄС. Загальне зниження середньозваженого тарифу в результаті розширення ЄС матиме позитивну роль для українських імпортерів. Окрім цього ЄС

    максимально сприятиме інтеграції українських енергетичних, транспортних та телекомунікаційних мереж в європейську інфраструктуру.

    Перспективи та можливості України від вступу до ЄС також мають різні напрямки. Політичні перспективи – передбачають стабільність політичної системи, сприйняття України як важливого суб’єкта політичних відносин. Економічні перспективи – передбачають забезпечення розвитку малого та середнього бізнесу, а також впровадження стандартів ЄС у виробництві. Соціальні перспективи – мають на меті формування середнього класу та проведення реформування освіти, охорони здоров’я, соціального захисту.

    Для приєднання до Європейського Союзу ми повинні пройти той шлях, що й інші країни до нас. Спрощеної процедури не існує. 12 липня 2007 року Європейський парламент підтримав надання Україні перспективи членства в ЄС. В сучасних умовах розвитку Україна повинна здійснювати конкретні кроки для приведення національної економіки та правової бази у відповідність до Копенгагенських критеріїв. Необхідно здійснити низку внутрішніх реформ – насамперед, спростити податкове законодавство, провести адміністративні реформи, і, як наслідок, покращити інвестиційний клімат в країні. Конче потрібно провести реформу в сфері охорони здоров’я та запровадити обов’язкове медичне страхування – це надасть нашим громадянам впевненість у завтрашньому дні та наблизить нас до європейських стандартів. Окрім цього, в Україні не ведеться ефективна боротьба з корупцією.

    Існують різні перешкоди та недоліки на шляху до ЄС. Політичні недоліки несуть із собою часткову втрату суверенітету та підпорядкування територій органам ЄС, невизначеність стратегії розвитку, що також не дуже добре вплине на економічний стан,

    оскільки між країнами ЄС існує в деякій мірі висока конкуренція в деяких галузях, тому потрібно буде переорієнтовуватись на менш конкурентні галузі, а також негативним чинником буде погіршення взаємин із країнами СНД, а особливо із Росією, оскільки на сьогоднішній день перед Україною стоїть також питання про співпрацю із Митним Союзом Росії, Білорусії та Казахстану. Економічні недоліки – передбачають втрату конкурентоспроможності певних галузей, складність переходу на європейський рівень цін, квотування певних видів товарів. Соціальні недоліки - це ускладнення візового режиму із східними сусідами [2].

    Висновки. Узагальнюючи результати дослідження щодо інтеграційних процесів України в контексті даного дослідження слід розуміти, що європейська інтеграція для України є шляхом покращення та модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, підвищення конкуренто-спроможності вітчизняного товаровиробника, вільний рух в середині інтеграційного об’єднання кваліфікованої робочої сили, товарів, послуг, факторів виробництва, а також це все передбачає вихід на єдиний спільний ринок. Співробітництво України з ЄС сприятиме наближенню нашої держави до високих європейських стандартів, підвищенню рівня життя та добробуту населення [3].

    Список літератури

    1. Європейська інтеграція : крок за кроком / Д. Корбут, В. Замятін, І. Підлуська та ін. - К. : Європа ХХІ, 2001. - 216 с.

    2. Гайдуцький П. Украина – ЕС : проблемы интеграции / П. Гайдуцький // Зеркало недели. – 2013. – [Електронний ресурс]. –Режим доступу: http://gazeta.zn.ua/international/ukraina-es-problemy-integracii

    3. Україна на шляху до Європи / упоряд.: В. Шкляр, А. Юричко. - К. : Етнос, 2011. - 494 с.
     
    • Страница 1 из 1
    • 1
    Поиск:


    Copyright PBL © 2025