Сайт сотрудников высшей школы
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 54
Друзья сайта
  • Сайт ДонГУУ
  • Wiki
  • Сайт ДонНТУ
  • Сайт ДонНУЭТ
  • Вторник, 07.01.2025, 10:11
    [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
    • Страница 1 из 1
    • 1
    СІЛЬСЬКИЙ ТУРИЗМ ЯК НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА
    Lam3rokДата: Воскресенье, 03.11.2013, 19:39 | Сообщение # 1
    Зло
    Группа: Администраторы
    Сообщений: 209
    Репутация: 9999
    Статус: Offline
    СІЛЬСЬКИЙ ТУРИЗМ ЯК НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА ПЕРСПЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ

    Кулєшова М.В., студентка ОКР «бакалавр»

    Науковий керівник: Чорна Л.В., ст. викладач

    Донецький державний університет управління

    м. Донецьк, Україна

    Постановка проблеми в загальному вигляді. На сучасному етапі формування в Україні соціально-орієнтованої економіки європейського типу сільський туризм є перспективним шляхом сталого розвитку сільської місцевості, засобом боротьби з бідністю та вирішення цілого ряду соціальних, економічних і екологічних проблем, не потребує капіталовкладень, а належним чином використовує наявні матеріальні та людські ресурси села особливо у період економічної кризи. І сьогодні світова практика підтверджує, що сільський туризм активно сприяє вирішенню основних соціально-економічних проблем села.

    Теоретичною й методологічною основою наукового дослідження слугували загальні положення з проблематики організації та економіки туризму в роботах закордонних і вітчизняних учених і практиків таких як М. Т. Лужанська, С. Махлинець, В. Пазенюк, Л. Тебляшкіна та ін. Разом із тим аналіз джерел і нормативних актів, що регламентують розвиток туризму, показує ще недостатню розробленість у функціонуванні системи сільського туризму в регіонах України.

    Метою дослідження є визначення шляхів ефективного впливу сільського туризму на соціально-економічний розвиток країни.

    Викладення основних результатів. Сільський туризм почав розвиватися з початку XXI ст. За визнанням експертів ВТО, він є одним із секторів туристичної індустрії, що найбільш динамічно розвиваються. Серед європейських держав Україна відзначається найбільшим розмаїттям ландшафтних комплексів, значним історико-культурним, етнічним і генетичним надбанням і саме тому раціональне використання туристично-рекреаційного потенціалу України слід розглядати як один із дієвих шляхів розв’язання проблем її економічного розвитку, стабілізації екологічної ситуації та забезпечення належного рівня й якості життя населення.Не зважаючи на існуючий потенціал, який часто залишається невикористаним, в Україні досі відомі широкому загалу лише традиційні види туризму (міжнародний і внутрішній курортний). А відпочинок у селі, який активно розвивається в усіх країнах Європи, лишається на початковому етапі розвитку.

    Збільшення попиту на сільський відпочинок зростає внаслідок зменшення тривалості робочого часу, збільшення кількості платних відпусток, зростання рівня освіти, розвитку транспортної мережі. Сільський туризм одночасно виступає як значна та динамічна індустрія світу, розгалужена соціальна служба зайнятості, система мандрівок та екскурсій, сфера рекреології, яка заснована на ан-тропоекологічній парадигмі.

    Сільський туризм переконливо довів, що він є важливим фактором вирішення соціально-економічних проблем села: зростання зайнятості на селі, розвиток сільської інфраструктури, отримання стабільних та вагомих прибутків селян, зміцнювання бюджету сільських поселень. Україна, як ніяка інша країна, дуже багата різноманітними пам’ятками природи, історії і культури, національними традиціями, можливостями отримання екологічно чистих продуктів, відпочинку в умовах красивої природи. Всього в

    Україні налічується близько 53,6 тис. історико-культурних пам’яток, з яких 12 тис. становить інтерес як туристсько-екскурсійні об'єкти і лише близько 5,5 тис. задіяні в туризмі. Загалом на території України виявлено 1399 міст і селищ та близько 8 тис. сіл із цінною історико-культурною спадщиною. Нараховується 39 історичних міст, вік яких перевищує 1000 років, понад 500 міст і містечок мають 900-річну історію.Поступово розвивається зелений туризм і у Донецькій області. Взагалі, на думку фахівців, розвиток цього виду бізнесу міг би врятувати більшість районів Донбасу, у яких ледве не половина жителів не мають роботи. У цілому, якби донеччани почали більш серйозно займатися цією роботою, у регіоні з’явилися б тисячі нових робочих місць, для яких не треба було б спеціально створювати якесь підприємство. Але, на жаль, поки це усвідомлюють лише одиниці. Головна проблема, пов’язана з розвитком зеленого туризму в Донбасі, – відсутність доступної для населення інформації про цей вид бізнесу. Сільське населення у більшості своїй навіть не підозрює про те, що у них є можливість створити курорт у своєму власному населеному пункті. Адже саме так зробили жителі Красного, які спочатку зібрали експонати для музею С. Прокоф’єва і організували на його батьківщині музей, а потім для приваблення туристів почали переобладнувати свої садиби, що стали своєрідними мініпансіонатами для тих, хто бажає відпочити на природі. Тут жителі самі проводять екскурсії, пропонують програми відпочинку, возять до особливо мальовничих куточків села. Подібні починання існують і у відомому Святогір’ї, і на узбережжі Азовського моря.

    Висновки. Таким чином, сільський зелений туризм,не зважаючи на певні проблеми, є дуже перспективним і важливим видом діяльності, який набуває все більшої потужності та поширення в Донецькій області. Розвиток сільського туризму повинен відбуватись паралельно з розвитком інфраструктури, що згодом дозволить

    сформувати ефективне бізнес-середовище у районах та підвищити загальний рівень економічного розвитку. Зважаючи на сучасний стан економіки України, збільшення попиту на відпочинок в природному середовищі, та враховуючи необхідність створення сучасного ринку пропозицій відпочинку у сільській місцевості, на часі є підтримка з боку держави.
     
    • Страница 1 из 1
    • 1
    Поиск:


    Copyright PBL © 2025