Сайт сотрудников высшей школы
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 54
Друзья сайта
  • Сайт ДонГУУ
  • Wiki
  • Сайт ДонНТУ
  • Сайт ДонНУЭТ
  • Вторник, 07.01.2025, 10:11
    [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
    • Страница 1 из 1
    • 1
    РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МОДЕРНІЗАЦІЇ
    Lam3rokДата: Воскресенье, 03.11.2013, 19:36 | Сообщение # 1
    Зло
    Группа: Администраторы
    Сообщений: 209
    Репутация: 9999
    Статус: Offline
    РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МОДЕРНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

    Кривченкова М.Г., студентка ОКР «бакалавр»

    Науковий керівник: Олейнікова С.С., к.держ.упр., доцент

    Донецький державний університет управління

    м. Донецьк, Україна

    Постановка проблеми в загальному вигляді. В умовах нестабільного розвитку світової економіки процес модернізації національної економіки набуває все більшого значення. Поступовий перехід світового господарства в економічному розвитку повинен привести до активного використання інструментів державного та ринкового регулювання, активізації зовнішньоекономічної діяльності, оптимізації використання національного економічного потенціалу.

    Теоретичні та практичні основи процесу модернізації та розвитку зовнішньоекономічної діяльності розглянуто зарубіжними і вітчизняними дослідниками, такими як Л. Абалкін, С. Віттер, Дж. Гелінас, Б. Кузик, В. Польтеровіч, Д. Рокк, В. Чічканов, М. Шмелев, Ю. Яковец та ін.

    Загальною метою дослідження є виявлення умов підвищення ефективності впливу зовнішньоекономічної діяльності на модернізацію економіки України.

    Викладення основних результатів. Особливе місце в модернізації економіки відіграє зовнішньоекономічна діяльність. Це пояснюється тим, що саме зовнішньоекономічна діяльність України є прерогативою суб'єктів господарювання [2].

    В 2012 році зовнішня торгівля України розвивалася в умовах несприятливого зовнішнього середовища. Це було пов’язано із погіршенням цінової кон'юнктури на експортні товари та розвитком

    рецесивних процесів в основних зовнішньоторговельних країнах-партнерах України. За підсумками I кварталу 2013 року сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами склало 125,8 млн. дол. США, що в 9,5 рази менше ніж за той же період 2012 року [3].

    Для подальшого покращення та усунення негативних явищ в сфері зовнішньоекономічних відносин Україні необхідно по-перше, обмежити імпорт продукції чорної металургії; по-друге, визначити пріоритетні напрямки розвитку експортної спеціалізації, переорієнтуватися на виробництво наукомісткої продукції і ресурсозберігаючих технологій у сфері верстатобудування, літакобудування, ракетно-космічної техніки; по-третє, експортуючи товари паливно-енергетичної групи, поліпшити обробку сировини; по-четверте, заохочувати іноземних інвесторів.

    Висновки. Сьогодні Україна постала перед необхідністю модернізації зовнішньоекономічної сфери, оскільки саме вона стимулює позитивні трансформації в економіці країни. Одним із першочергових структурних пріоритетів в цьому є збільшення обсягів виробництва і продажу на світовому ринку якісної вітчизняної продукції, стимулювання експортного потенціалу галузей, активізація науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок.

    Список літератури

    1. Жалшо Я. А. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації / Жалшо Я. А., Базилюк Я. Б. – К. : ШСД, 2010. – 388 с.

    2 Гриценко А. Методологічні основи модернізації України / Гриценко А. // Економіка України. – 2011. – № 1. – С. 41.

    3. Географическая структура экспорта/импорта товаров [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://ukrstat.gov.ua/
     
    • Страница 1 из 1
    • 1
    Поиск:


    Copyright PBL © 2025