Сайт сотрудников высшей школы
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 54
Друзья сайта
  • Сайт ДонГУУ
  • Wiki
  • Сайт ДонНТУ
  • Сайт ДонНУЭТ
  • Вторник, 07.01.2025, 09:57
    [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
    • Страница 1 из 1
    • 1
    ЕФЕКТИВНА СИСТЕМА ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ
    Lam3rokДата: Воскресенье, 03.11.2013, 20:10 | Сообщение # 1
    Зло
    Группа: Администраторы
    Сообщений: 209
    Репутация: 9999
    Статус: Offline
    ЕФЕКТИВНА СИСТЕМА ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ ЯК ЕЛЕМЕНТ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ

    Перевишко А.А., студентка ОКР «бакалавр»

    Науковий керівник: Мякотіна Н.А., к.е.н., доцент

    Донецький державний університет управління

    м. Донецьк, Україна

    Постановка проблеми у загальному вигляді. Людський капітал відіграє важливу роль у розвитку національної економіки, а підвищення його показників виступає пріоритетним завданням нашої держави. Розвиток людського капіталу має особливу значимість як на рівні держави, так і на рівні конкретного підприємства. Це сприяє впровадженню на підприємствах сучасних методів підвищення продуктивності праці Одним з таких методів є система тайм-менеджменту. Навчання персоналу навичкам і способам раціонального використання часу зробить роботу на підприємстві більш організованою та ефективною.

    Дослідженням питання ефективного використання робочого часу на підприємстві займалися такі зарубіжні вчені як П. Друкер, Л. Зайверт, Б.Франклін, К. Бічер, Д. Ейзенхауер, Д. Аллен, Т. Ферріс. Серед вітчизняних вчених вивченням тайм-менеджменту займалися А. К. Гаст, П.М. Керженцев, Д.А. Гранін, Г.А. Архангельскій та інші. Історію розвитку людського капіталу вивчали В. Петті, А. Сміт, Дж. Маккуллох, Ж.Б. Сей, Дж. Мілль, Н. Сеніор, А. Маршалл, Ж.Б. Сей і багато інших.

    Мета дослідження. Розгляд необхідності впровадження системи тайм-менеджменту на підприємстві з цілю розвитку людського капіталу та підвищення прибутковості підприємства.

    Виклад основних результатів. Кожен підприємець, керівник, власник бажає, щоб його бізнес мав розвиток, був стабільний. Особливу роль у

    цьому відіграє розвиток людського капіталу. Сучасні умови глобалізації світової економіки, інформатизації виробничих процесів знову звернули увагу економістів до внутрішніх здібностей людини - рівня освіти, здібностей до творчості, стану здоров'я, загальної культури і моральності і т.д. Саме тому в останні роки все більшої актуальності набувають дослідження в галузі людського капіталу.

    Людський капітал - це капітал у формі інтелектуальних здібностей і практичних навичок, отриманих в процесі навчання і практичної діяльності людини. У світовій практиці для оцінки розвитку людського капіталу використовують різні показники найбільш значущим з яких є індекс розвитку людського потенціалу (ІРЛП) [4]. ІРЛП, що розраховується ООН є інтегрованим показником, який поєднує в собі індекс тривалості життя, індекс ВВП та індекс освіти населення. У 2007 році Україна була віднесена до групи країн з середнім рівнем індексу розвитку людського потенціалу і зайняла 85 місце з 187 країн. Так, в 2007 році Україна опустилася на 7 позицій порівняно з 2005 роком , коли вона займала 78 місце [2].

    У 2011 році Україна зайняла 76 місце в рейтингу індексу розвитку людського потенціалу (ІРЛП) ООН. При цьому наша країна втратила 7 позицій порівняно рейтингом 2010 року - тоді Україна була 69-й. Тим не менш, 76-е місце за класифікацією ООН входить до групи країн з високим рівнем людського розвитку (48-94 місця). У 2013 році ІЧРП України склав 0,740. Це 78-е місце (Рис.1) [3].

    Показники ВВП і тривалості життя погіршуються і «тягнуть вниз» загальний ІРЛП та рейтинг України в цілому. Освітні показники є відносно високими.

    Впровадження ефективної системи тайм-менеджменту на підприємстві буде сприяти підвищенню розвитку людського капіталу в Україні. При цьому корпоративний тайм-менеджмент - це сукупність

    технологій впровадження методів ефективного використання часу в систему управління організацією[1].

    Рис. 1. Індекс розвитку людського потенціалу в Україні 2009-2013 рр.

    Потреба в корпоративному впровадженні тайм-менеджменту обумовлена наступними чинниками:

    1. Зростаючі темпи змін економічного середовища вимагають передачі співробітникам організації більших повноважень, оперативного прийняття ними самостійних рішень і самостійної організації та планування своєї роботи .

    2. Зростає питома вага нематеріальних активів у вартості організації; ефективність роботи ключових топ-менеджерів і фахівців стає основним фактором успішності все більшого числа компаній.

    3. Для організацій стають нормою, а не рідкісним винятком, постійні суттєві зміни діяльності - розробка нових продуктів, вихід на нові ринки, впровадження нових інструментів і систем управління. Для топ-менеджерів і фахівців організації, відповідно, стає нормою постійне збільшення кількості та обсягу вирішуваних завдань, необхідність постійно вишукувати резерви часу для здійснення проектів, що дозволяють організації безперервно розвиватися [6].

    Основний секрет управління часом полягає в зосередженості і цілеспрямованості. Для раціонального використання часу важливо

    розставити справи за пріоритетністю. Розглянемо матрицю Ейзенхауера (рис.2).

    C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\matrix.png

    Рис. 2. Матриця Ейзенхауера

    За принципом Ейзенхауера всі справи можна розділити на 4 групи:

    1. Першорядні завдання - це справи термінові і важливі. Спроба відкласти такі справи на потім створить непотрібні проблеми - за них потрібно прийматися самому і негайно.

    2. Справи важливі, але не термінові. Такі завдання можна відкласти, проте вони можуть зробити сильний вплив у довгостроковій перспективі.

    3. Термінові, але не важливі завдання мало позначаються на успіху. Такі справи віднімають більшу частину тимчасового резерву, по можливості потрібно такі справи передоручати або зменшувати їх кількість.

    4. Логічно припустити, що нетермінові і неважливі справи не мають ніякого значення і не несуть ніяких наслідків при їх невиконанні [5].

    Отже, щоб змусити час працювати, необхідно: планувати його використання; контролювати підготовку, процес і завершення діяльності; керувати діяльністю у відповідності з обраними пріоритетами і цілями; розподіляти час, розбиваючи діяльність на пропорційні проміжки.

    Висновки. У сучасних умовах довгострокової основою економічного процвітання є розвиток якісних характеристик людського капіталу. Впровадження системи тайм-менеджменту необхідно для подальшого

    розвитку людського капіталу, для створення технічно прогресивної, продуктивної робочої сили, яка може адаптуватися в швидко змінюваному світі.

    Список літератури

    1. Базарова Т.Ю., Єрьоміна Б. Л. Управління персоналом Учебн. пособие / Т. Ю. Базарова, Б. Л. Єрьоміна М. : Изд-во ЮНИТИ , 2001 . -560С.

    2. Клімчук О.В. Оцінка розвитку людського капіталу як індикатора конкурентоспроможності економіки України [Електронний ресурс] Режим доступу: http://be5. biz/ekonomika1/ r2011 / 1127.htm.

    3. Кузьменко К.А. Яке місце посіла Україна у рейтингу розвитку людського капіталу [Електронний ресурс] Режим доступу: http://1c-club.com/people/user/11/blog/2794/.

    4. Мякотіна Н.А. Формування моделі системи управління розвитком людського капіталу на загальнодержавному і регіональному рівнях / Н.А. Мякотіна // Науковий вісник НЛТУ України : зб. наук. – техн. праць Національного лісотехнічного університету України. – Львів, 2013. – № 23.4. – С. 262-268.

    5. Принцип Ейзенхауера [Електронний ресурс] Режим доступу: http: // elearn.oknemuan.ru/?p=12&id=151.

    6. CFO Корпоративний тайм-менеджмент [Електронний ресурс ] Режим доступу: http://www.cfin.ru/management/people/corp_tm.shtml.
     
    • Страница 1 из 1
    • 1
    Поиск:


    Copyright PBL © 2025